Warta Poznań - nasz partner biznesowy

Jesteśmy głównym sponsorem Warty Poznań - przeczytaj o organizowanych przez nas wydarzeniach.

Centrum pomocy
sprawdź

Jeżeli jesteś zainteresowany inwestycją w ekologiczne źródła energii na pewno masz pytania dotyczące montażu, poszczególnych elementów instalacji, sposobu wypełnienia wniosku o dofinansowanie, a także dotacji
z jakiej możesz skorzystać.

W centrum pomocy będziemy na te pytania odpowiadać, zamieszczamy również niezbędne formularze do pobrania i numery telefonów, na które możesz dzwonić, gdy pojawią się jakiekolwiek wątpliwości.

Najczęściej zadawane pytania

Obecnie instalacje fotowoltaiczne cieszą się dużym zainteresowaniem, zarówno wśród właścicieli prywatnych domów, jak i osób prowadzących własną działalność gospodarczą. Czym jest instalacja fotowoltaiczna i jak działa? Odpowiadamy.

Podjęcie decyzji o montażu paneli słonecznych niesie ze sobą wiele korzyści, zarówno z punktu widzenia ekonomicznego, jak i ekologicznego. Przede wszystkim należy pamiętać o tym, że instalacja fotowoltaiczna stanowi niewyczerpalne i niezależne źródło energii elektrycznej, która nie zanieczyszcza środowiska naturalnego.

Panele słoneczne cechują się ogromną wytrzymałością, odpornością na zmienne warunki atmosferyczne oraz trwałością, co zapewnia generowanie oszczędności przez wiele długich lat. Ponadto, montaż paneli jest prosty i szybki. Co więcej, są one niezwykle łatwe w utrzymaniu. Instalacja fotowoltaiczna umożliwia także współpracę z siecią energetyczną, co dodatkowo redukuje koszt zużycia energii elektrycznej.

Fotowoltaika to prosty i przyjazny dla środowiska naturalnego sposób na pozyskiwanie energii elektrycznej z odnawialnych źródeł energii. System fotowoltaiczny składa się z całego zestawu urządzeń, z czego najważniejszą rolę odgrywają panele słoneczne, montowane na dachu lub gruncie oraz inwerter, którego zadaniem jest przekształcenie prądu stałego w prąd zmienny dostępny w gniazdkach elektrycznych.

Główna istota działania systemu fotowoltaicznego opiera się na bezpośrednim przetwarzaniu promieniowania słonecznego w energię elektryczną, przy pomocy paneli słonecznych tworzących moduły fotowoltaiczne. Wyprodukowany w ten sposób prąd można wykorzystać na własne potrzeby bądź odsprzedać do Zakładu Energetycznego. Instalacja systemu fotowoltaicznego wiąże się z dużą opłacalnością. Rozwiązanie to pozwala nie tylko na obniżenie rachunków za prąd – nawet do 90%, ale także dzięki efektywnej i długoletniej pracy przynosi ogromne zyski

Pliki / formularze do pobrania

Ważne telefony